Dezynsekcja

Dezynsekcja - jest to zwalczanie owadów biegających takich jak pluskwy, mrówki, pchły, wszy, prusaki, karaluchy i inne, a także owadów latających m.in. muchy, osy, szerszenie, komary oraz szkodników magazynowych przykładowo wołek, spichrzel, trojszyk, strąkowiec, omacnice.

Wiemy, jak uciążliwe potrafią być pasożyty, dlatego niesiemy szybką pomoc wszędzie tam, gdzie pojawi się ich ognisko. Karaluchy w magazynie mogą narazić nas na konieczność utylizacji towaru, natomiast pluskwy łóżkowe w hotelu mogą ściągnąć falę negatywnych komentarzy niezadowolonych gości. Również ich obecność w domu powoduje ogromny dyskomfort. Przy użyciu sprawdzonych metod usuniemy wszelkie insekty, które pojawią się na Twoim terenie!

Inwazja insektów może spotkać każdego z nas. Wpływa na to wiele czynników m.in.:otoczenie, w którym znajduje się nasze pomieszczenie, nocleg w miejscu, w którym bytują pasożyty np. W pokoju hotelowym. często sami niepostrzeżenie przynosimy insekty do domu lub firmy, które następnie w błyskawicznym tempie rozprzestrzeniają się i stają się trudne do samodzielnej likwidacji.


JAK PRZYGOTOWAĆ MIESZKANIE DO DEZYNSEKCJI?

 • Zabezpieczyć żywność, karmy dla zwierząt, zabawki, przedmioty związane z higieną osobistą (szczoteczki do zębów, ręczniki i inne);
 • Zamknąć wszystkie okna;
 • Opuścić mieszkanie na czas dezynsekcji.
CO ZROBIĆ PO DEZYNSEKCJI?
Po przeprowadzeniu dezynsekcji trzeba opuścić mieszkanie na minimum 2h. Oczywiście w czasie zabiegu nie może w odpluskwianych pomieszczeniach być obecna żadna osoba, poza pracownikiem wykonującym zabieg. Czas, po jakim można wrócić do mieszkania, zostanie Państwu podany po przeanalizowaniu sytuacji i dobraniu środków. Jest to od 2 do 12 godzin. Po powrocie należy:
 • Wywietrzyć mieszkanie, otwierając szeroko okna na oścież około 2 godziny po zabiegu, wietrzyć należy przez ok. godzinę,
 • Zmyć wodą z dodatkiem detergentu wszystkie blaty i stoły, a także wszystkie rzeczy, które będą miały kontakt z naszą skórą, takie jak np. powierzchnie mebli ze skóry,
 • Przetrzeć wodą z mydłem tapicerowane meble,
 • Powstrzymać się od zmywania i odkurzania w miejscach szczególnego natężenia obecności pluskiew, aby nie niszczyć efektów zabiegu, gdyż one utrzymują się nawet po jego wykonaniu.

CZYM JEST ZAMGŁAWIANIE ULV?
Zamgławianie ULV jest zabiegiem, którego przewaga nad tradycyjnym opryskiem polega na możliwości wytworzenia kropelek o mikroskopijnej średnicy, a następnie rozprowadzeniu ich przy użyciu generatora zimnej mgły. Kropelki te będące w istocie mieszaniną substancji trującej oraz wody w odpowiednich proporcjach, są dosłownie niewidoczne gołym okiem, ich średnica to ok. 30 mikronów! Dzięki temu są one lekkie i bez problemu unoszą się w powietrzu. To właśnie ta właściwość – mały rozmiar i unoszenie się w powietrzu – odpowiadają za skuteczność zamgławiania. Mgła wytwarzana przez generator ULV jest bowiem w stanie dotrzeć do absolutnie każdej szczeliny i uśmiercić ukryte w niej szkodniki. Efekt taki jest nie do osiągnięcia w tradycyjnych opryskach. Dużą zaletą zamgławiania przy użyciu zamgławiacza ULV i wytwarzania zimnej mgły jest właśnie zastosowanie niskich temperatur. Substancje owadobójcze stosowane w zamgławianiu ULV zamknięte są w kapsułkach. Woda, która jest w składzie mieszanek używanych do dezynsekcji, odparowuje. Kapsułki pozostają w miejscu, w którym osiadły – pękają dopiero w momencie, kiedy nadejdzie owad. Zawarta w ich wnętrzu trująca substancja wydostaje się na zewnątrz i osiada na owadzie, dokładnie pokrywając jego ciało, także odnóża, którymi za chwilę owad będzie pobierał pożywienie. W ten sposób trucizna przedostaje się do żołądka szkodnika powodując śmierć w ciągu kilku godzin. Kapsułki, o ile nie zostaną wcześniej zmyte, pozostają na powierzchni, która została poddana zamgławianiu ULV, od 2 do 4 tygodni. Czas zależy m.in. od temperatury i wilgotności. Dużą zaletą zamgławiania ULV jest właśnie wytwarzanie pary złożonej z mikroskopijnych cząsteczek, które unoszą się w powietrzu. Dzięki temu preparat jest bardzo mocno rozproszony i nie powoduje zamoczenia ścian ani żadnych przedmiotów, co mogłoby prowadzić do ich zniszczenia. Nie ma zacieków na ścianach, sufitach czy meblach, nie ma żadnych śladów po zabiegu zamgławiania. Przedmioty mogą być jedynie lekko wilgotne, nigdy mokre.

ZALETY ZAMGŁAWIANIA ULV

 • Umożliwia rozprowadzenie trucizny po całym pomieszczeniu, włącznie z największymi szczelinami i zakamarkami, dzięki czemu zabieg dezynsekcji jest skuteczny;
 • Krótszy czas potrzebny na wykonanie zabiegu – względem tradycyjnego oprysku
 • Wyższa skuteczność wobec tradycyjnego oprysku
 • Brak zamoczenia dezynsekowanych powierzchni.


W WALCE Z OWADAMI STOSUJEMY OPRYSK LUB ZAMGŁAWIANIE ULV!