Likwiadacja os / szerszeni

Ceny usuwania owadów zależą od umiejscowienia gniazda i skomplikowania operacji. Koszty ustalane są indywidualnie. Za ustaloną cenę otrzymują Państwo:

  • Lokalizację siedliska;
  • Likwidację gniazda;
  • Zabezpieczenie miejsc po owadach.

Likwidujemy gniazda os!

Osy – ich długość ciała jest różna, mogą osiągać nawet 25 mm. Osa jest koloru czarnego w żółte pasy. Jej ciało pokryte jest mnóstwem małych, delikatnych włosków. Odwłok osy u nasady jest bardzo mocno przewężony. Charakterystyczne zwężenie tułowia osy to stylik. Odwłok osy zakończony jest gładkim żądłem dlatego mogą one żądlić wielokrotnie. Jad os w większości przypadków nie stanowi zagrożenia dla życia człowieka. Użądlenia są jednak bardzo bolesne,a w przypadku osób uczulonych, jad os może skutkować nawet wstrząsem anafilaktycznym. Szczególne niebezpieczeństwo stanowi użądlenie w okolicy gardła, nosa. Może wtedy powstać obrzęk, wymagający natychmiastowej pomocy medycznej. Nie ryzykuj ukąszenia próbując samemu zdjąć gniazdo os zostaw to nam!

Próby usunięcia ich gniazd na własną rękę są bardzo groźne, dlatego zalecamy skorzystać z naszych usług. Należy również zachować szczególną ostrożność, gdy jesteśmy uczuleni na jad opisywanych owadów – w tym wypadku samodzielne zwalczanie szerszeni może okazać się szczególnie niebezpieczne.

Likwidujemy gniazda szerszeni!

Szerszenie to duże i groźne owady, stanowiące niebezpieczeństwo dla osób, które je sprowokują. Jeśli zauważyłeś, że na twojej posesji znajduje się gniazdo szerszeni, nie czekaj – skorzystaj z usług naszej firmy!
Szerszenie - ( tutaj z boku jakas grafika szerszenia) ma tułów czarny w rude plamy, odwłok żółty w czarne pasy. Głowa szerszenia zaopatrzona jest w silne żuwaczki, z dobrze widocznym żółtym rysunkiem. Jad szerszeni europejskich jest porównywalny z jadem pszczół i os, zawiera jednak nieznacznie większą dawkę toksyn. Użądlenie szerszenia jest boleśniejsze od użądleń pszczół czy os z powodu większego i głębiej penetrującego żądła oraz około 5% zawartości acetylocholiny w jadzie, powodującej silne pieczenie rany. Do ich zwalczania potrzebna jest odpowiednia wiedza, doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt.

Próby usunięcia ich gniazd na własną rękę są bardzo groźne, dlatego zalecamy skorzystać z naszych usług. Należy również zachować szczególną ostrożność, gdy jesteśmy uczuleni na jad opisywanych owadów – w tym wypadku samodzielne zwalczanie os może okazać się szczególnie niebezpieczne.